Menestys 2023

08.11.2023

KESÄKAUSI 2023

Suomen mestaruuskilpailut:

 

Kalevan Kisat:

Arttu Saari M 110m aj dq

Ella Nourrisson N 400m 8.

Vilma Mikkola N seiväs 15.

 

SM-nuoret:

Ella Perälä N 22 100m 24

Vilma Mikkola N 19 seiväs 3.

Siiri Nikula N 19 keihäs 8.

Meeri Lehtimäki N 19 kuula 11.

Otso Barck M 17 400m 9.

Kasperi Hiidenniemi M 17 pituus 11.

Alex Brofeldt M 17 200m 13., 400m 6.

Helmi Cardona N 17 pituus NM, kiekko 11.

Saana Kajander N 16 2000m est. 4.

 

Jesse Kaipiainen P 15 kuula 1., kiekko 3.

Nuutti Leppänen P 15 100m aj 2., 300m aj 1.

Haiku Lassila P 15 100m aj 3., 100m 5.

Pietari Raijas P 15 100m 10.

Iris Nygård T 15 100m 5., pituus 26.

Lumi Simonen T 15 300m 11., 80m aj 15.

Aino Rajanen T 15 3-loikka 13., joukkue 3.

Matilda Mainio T 15 3-loikka 14., joukkue 3.

Ilona Heikkilä T 14 seiväs 13.

 

SM-ottelut:

Aino Rajanen T 15 5-ottelu 20.

 

SM-maastojuoksut:

Simo Lyyra M 4 km 53.

Saana Kajander N 17 4 km 23.

Joona Rauha P 15 4 km 37., joukkue 8.

Nuutti Leppänen P 15 4 km 49., joukkue 8.

Olli Rauha P 15 4 km 50., joukkue 8.

 

Aluemestaruuskilpailut:

Simo Lyyra M 5000m 9.

Mika Loikkanen M kiekko 6.

Jenni Eloranta N 100m 21., 400m aj 6.

Neea Kivi N 400m 21.

Vilma Mikkola N seiväs NH

Tiina Riutta N kiekko 4., keihäs 5.

Milla Kelonurmi N kiekko 6.

Ella Nourrisson N 400m 4.

 

Nuoret:

Kalle Gauriloff M 19 800m 3.

Noora Sihvonen N 19 3-loikka 1.

Vilma Mikkola N 19 seiväs 1.

Ida Cardona N 19 pituus 3.

Siiri Nikula N 19 keihäs 1.

Meeri Lehtimäki N 19 kuula 2.

Alex Brofeldt M 17 200m 5., 400m 6.

Otso Barck  M 17 200m 7., 400m 5.

Kasperi Hiidenniemi M 17 pituus 8., 3-loikka 5.

Saana Kajander N 17 2000m est. 2.

Helmi Cardona N 17 pituus 2., 3-loikka 7., kiekko 5.

Pietari Raijas P 15 100m 5.

Nuutti Leppänen P 15 100m aj 2., 300m 1., 300m aj 1.

Haiku Lassila P 15 100m 1., 300m 2., 100m aj 3.

Eemeli Makkonen P 14 100m aj 1., pituus 4.

Lumi Simonen T 15 80m aj 6., 300m 5.

Ilona Heikkilä T 14 100m 13., seiväs 4., pituus 13.

 

Aluemaantiejuoksut:

Simo Lyyra M 5 km 5.

 

Aluemaastojuoksut:

Simo Lyyra M 6 km 3.

 

Alueottelut:

Aino Rajanen T 15 5-ottelu 9.

 

Piirin mestaruuskisat Uudy:

 

Nuutti Leppänen P 15 100m aj 1., 300m aj 1.

Haiku Lassila P 15 100m 1., 300m  aj 2., 100m aj 2.

Olli Rauha P 15 300m 3., 800m 1.

Joona Rauha P 15 300m 2.

Eemeli Makkonen P 14 100m aj 1., seiväs 1.

Mico Kärki P 13 60m 2., 200m 2., 60m aj 1., 200m aj 1., moukari 2.

Jooa Kanerva P 13 60m 5., 200m 3., pituus 2., moukari 4.

Vilho Karhunen P 12 60m 6., 200m 3., 1000m 4.

Aake Toivonen P 11 1000m 6.

Emil Karkulainen P 9 40m 1., 1000m 5., pituus 2., kuula 7., keihäs 4., 1000m kävely 1.

Veikka Jussila P 9 40m 11., 1000 6., pituus 12., kuula 11.

Olavi Simo P 9 40m 13., pituus 11., keihäs 7.

Erno Karkulainen P 9 40m 16., pituus 17., kuula 12., keihäs 16.

Hugo Berghäll P 9 40m 5., pituus 7.

Onni Kesti P 9 1000m 1., pituus 5.

Lumi Simonen T 15 80m aj 1.

Ilona Heikkilä T 14 seiväs 1., 3-loikka 3.

Alina Turtiainen T 14 80m aj 3., pituus 6., 3-loikka 2.

Sofia Rask T 14 korkeus 3.

Tiiu Salminen T 13  200m 8., 60m 9.

Katarina Lummi T 13 60m 12., 2000m kävely 3.

Aino Simo T 13 60m 10., pituus 12.

Sanni Silvasti T 13 60m 15., pituus 11.

Lilia Latvala T 13 200m 5., pituus 3.

Inari Oikarinen T 12 60m 18., 60m aj 10., 200m aj 4., pituus 14., kuula 10.

Nea Sakko T 12 60m 10., 200m 8., pituus 10.

Kerttu Kanerva T 12 60m 5., 200m 10., pituus 10., moukari 4., keihäs 8.

Venla Salonen T 12 200m 15., 1000m 2., 60m aj 9., pituus 18.

Sonja Ylhäinen T 12 60m 14.

Sini Sakko T 10 60m 10., 1000m 3., pituus 3., keihäs 7.. korkeus 9., kiekko 5.

Loviisa Oikarinen T 10 60m 13., korkeus 11., pituus 16., kuula 10.

Sofia Peura T 10 60m 14., pituus 15.

Eden Kettu T 10 60m 8., pituus 12.

Sara Mankki T 9 40m 1., 1000m 1., korkeus 1., pituus 1., kuula 8., keihäs 8.

 

Viestit:

KUY P 15 4x100m (Pietari Raijas, Eemeli Makkonen, Nuutti Leppänen, Jesse Kaipainen) 1.

KUY P 15 4x100m aj  (Nuutti Leppänen, Olli Rauha, Eemeli MakkonenJesse Kaipiainen) 1.

KUY P 9 4x400m (Hugo Berghäll, Arvo Kaarlela, Veikka Jussila, Emil Karkulainen) 1.

KUY T 15 4x100m (Iris Nygård, Matilda Mainio, Lumi Simonen, Aino Rajanen) 1.

KUY T 15 4x80m aj (Aino Rajanen, Iris Nygård, Ilona Heikkilä, Lumi Simonen) 1.

KUY T 13 4x100m (Nea Sakko, Tiiu Salminen, Kerttu Kanerva, Oona Kuusivuori) 4.

KUY T 13 4x600m (Tiiu Salminen, Katarina Lummi, Nea Sakko, Oona Kuusivuori) 4.

KUY T 11 4x50m (Sini Sakko, Maiju Lehtimäki, Loviisa Oikarinen, Unna Pekkala) 9.

KUY T 11 4x60m aj (Sini Sakko, Loviisa Oikarinen, Sara Mankki, Maiju Lehtimäki) 9.

KUY T 9 4x400m (Majsa Talvitie, Peppi Päivinen, Minttu Päivinen, Sara Mankki) 3.

KUY T/P 9 8x40m sekaviesti 1.

 

Ottelut:

Aino Rajanen T 15 5-ottelu 1.

Matilda Mainio T 15 5-ottelu 2.

Sofia Rask T 14 5-ottelu 6.

Sara Mankki T 9 3-ottelu 1., 4-ottelu 1.

Mico Kärki P 13 4-ottelu 1.

Eden Kettu T 10 4-ottelu 14.

Hugo Berghäll P 9 4-ottelu dnf

 

Maastot:

Olli Rauha P 15 3 km 1.

Mico Kärki P 13 2 km 1.

Aake Toivonen P 11 1,5 km 7.

Matilda Mainio T 15 3 km 3.

Aino Rajanen T 15 3 km 5.

Alina Turtiainen T 14 3 km 2.

Katarina Lummi T 13 2 km 5.

Oona Kuusivuori T 12 2 km 4.

Kerttu Kanerva T 12 2 km 5.

Erin Forss T 12 2 km 7.

Sara Mankki T 9 1 km 1.

Emmi Nokipii T 9 1 km 5.

 

 

 

Aikuisurheiluliiton SAUL:n kilpailut:

 

SAUL SM-kilpailut:

Virpi Rahikkala N 50 100m 7., 200m 6., pituus 5.

Päivi Pietarinen N 45 100m 8., kiekko 7.

Tiina Helminen N 40 80m aj 1., kuula 2.

Mirja Puhakka N 40 kiekko 6., keihäs 4.

Tiina Riutta N 35 keihäs 1., kiekko 1., kuula 3.

Rosa Lindfors N 30 200m 2., 400m 1., kuula 4.

Timo Palokangas M 60 100m 5., 200m 4.

Anssi Rask M 60 kuula 10.

Mika Pasanen M 55 200m 6., 100m 5., 100m aj 3., 400m aj 2.

Janne Ehrukainen M 45 100m 7., 400m aj 3., korkeus 5., pituus 5.

Mika Loikkanen M 45 kiekko 2.

Eerikki Hietikko M 40 keihäs 4., moukari 5., paino 5.

 

SAUL maastojuoksut:

Jukka Siren M 40 6 km12.

 

 

Koululiikuntaliitto SM:

Otso Barck M 17 400m 6., 800m 9.

Haiku Lassila P 15 100m 2., 300m 2., 100m aj 3.

Nuutti Leppänen P 15 100m aj 1., korkeus 1.

Jesse Kaipiainen P 15 kuula 2., moukari 4.

Helmi Cardona N 17 pituus 7., 3-loikka 5.

HALLIKAUSI 2023

 

Suomen mestaruuskilpailut:

SM-hallit:

Arttu Saari M 60m aj 6.

Ella Nourrisson N 400m 18.

 

SM-hallit, nuoret:

Alex Brofeldt M 17 300m 20.

 

 

Aikuisurheiluliiton SAUL:n mestaruuskilpailut:

 

SM-hallit:

Tiina Riutta N 35 kuula 2.

Tiina Helminen N 40 60m aj 1., kuula 3.

Anne-Mari Mäkinen N 40 400m 3., 60m 13.

Eerikki Hietikko M 40 60m 8., seiväs 4., painonheitto 3.

Janne Ehrukainen M 45 60m 9., 400m 4.

Mika Pasanen M 55 60m 4., 60m aj 3., korkeus 3.

Timo Palokangas M 60 60m 4., 200m 3.

KUY M 35 4x200m (Timo Palokangas, Mika Pasanen, Janne Ehrukainen, Eerikki Hietikko) 3.

 

 

Uudenmaan mestaruuskilpailut:

 

Pm-sisähypyt:

Nuutti Leppänen P 15 3-ottelu 1.

Jesse Kaipiainen P 15 3-ottelu 3.

Eemeli Makkonen P 14 3-ottelu 1.

Leon Pelkonen P 10 2-ottelu 2.

Aino Rajanen T 15 3-ottelu 1.

Iris Nygård T 15 3-ottelu 2.

Lumi Simonen T 15 3-ottelu 3.

Matilda Mainio T 15 3-ottelu 5.

Ilona Heikkilä T 14 3-ottelu 1.

Sofia Rask T 14 3-ottelu 8.

Liisa Kerttunen T 13 3-ottelu 4.

Sanni Silvasti T 13 3-ottelu 10.

Oona Kuusivuori T 12 3-ottelu 8.

Nea Saukko T 12 3-ottelu 6.

Kerttu Kanerva T 12 3-ottelu 13.

Sini Sakko T 10 2-ottelu 4.

 

Pm-junnuhallit:

Haiku Lassila P 15 60m 1.

Pietari Raias P 15 60m 3.

Eemeli Makkonen P 15 60m 6., 3-loikka 2.

Jesse Kaipiainen P 15 60m 8., kuula 1.

Olli Rauha P 15 60m 11., 800m 5.

Nuutti Leppänen P 15 800m 2., korkeus 1.

Leevi Kaipiainen P 13 60m 7., kuula 2.

Mico Kärki P 13 1000m 1., pituus 1.

Leon Pelkonen P 11 60m 12., kuula 8.

Valtteri Wahlsten P 11 60m 8., pituus 7.

Veikka Jussila P 9 60m 7., pituus 8.

Enni Kenealy-Wirta T 15 60m 8., 3-loikka 3.

Sofia Rask T 15 60m 21., korkeus 6.

Lumi Simonen T 15 60m 4.

Matilda Mainio T 15 800m 5., 3-loikka 5.

Ilona Heikkilä T 15 800m 6., 3-loikka 7.

Aino Rajanen T 15 korkeus 1., 3-loikka 2.

Liisa Kerttunen T 13 60m 2., pituus 1.

Oona Kuusivuori T 13 60m 17., korkeus 9

Katariina Lummi T 13 korkeus 13., pituus 14.

Nea Saukko T 13 korkeus 13., pituus 14.

Erin Forss T 13 pituus 12.

Sanni Silvasti T 13 pituus 19.

Maiju Lehtimäki T 11 60m 13., pituus 17.

Sini Saukko T 11 1000m 7., pituus 9.

Ninja Nikanto T 11 korkeus 8., kuula 13.

Martta Sipilä T 9 60m 7., pituus 7.

16.11.2023Palkittavat 2023
08.11.2023Menestys 2023
10.10.2023Kauden päätösjuhla ja palkitsemistilaisuus 15.11.23 klo 18.30
18.08.2023Seuracup finaalijoukkue 2.9
12.08.2023Hippokisat 22.8 Hyrylässä - Tervetuloa mukaan!
03.08.2023Pm-junnuviestien joukkueet 13.8.
25.07.2023Seuracup joukkue 8.8.2023
02.06.2023Seuracup joukkue 20.6.2023
17.05.2023KUY:n nuorisoryhmien harjoitukset järjestetään Helatorstaina
08.05.2023KUY:n toimistolla työskentelevät toiminnanjohtaja ja valmennuspäällikkö

Siirry arkistoon »