Seuracup joukkue 8.8.2023

25.07.2023

Seuracupin toinen osakilpailu kisataan Riihimäellä tiistaina 8.8.2023. Seuraavat urheilijat on valittu edustamaan Keski-Uudenmaan Yleisurheilua Seuracup kilpailuun

 

 

M17

800m: Otso Barck

Pituus: Alex Brofeldt

Keihäs: Kasperi Hiidenniemi

 

N17

800m:

Pituus: Helmi Cardona

Keihäs: Pinja Käpylä

 

P15

100m aidat: Nuutti Leppänen

300m: Joona Rauha, Pietari Raijas

Kolmiloikka: Rasmus Sjöblom

Moukari: Jesse Kaipiainen, Eemeli Makkonen

1000m kävely: Olli Rauha

4x800m: Nuutti Leppänen, Olli Rauha

Varalla viestiin: 

 

T15

80m aidat: Aino Rajanen

300m: Lumi Simonen

Kolmiloikka: Ilona Heikkilä

Moukari: Alina Turtiainen, Sofia Rask

4x800m: Aino Rajanen, Ilona Heikkilä

Varalla viestiin: 

 

P13

60m aidat: Mico Kärki

200m: Oliver Lindeberg

Seiväs:

Kuula: Jooa Kanerva

4x600m: Mico Kärki, Jooa Kanerva

Varalla viestiin: 

T13

60m aidat: Oona Kuusivuori, Inari Oikarinen

200m: Lilia Latvala, Kerttu Kanerva

Seiväs: Nea Sakko, Aino Simo

Kuula: Sanni Silvasti, Erin Forss

1000m kävely: Tiiu salminen, Katarina Lummi

4x600m: Oona Kuusivuori, Nea Sakko

Varalla viestiin: Katarina Lummi

 

P11

60m aidat: Aake Toivonen

150m: Onni Kesti, Leon Pelkonen

Korkeus: Valtteri Wahlsten, Hugo Berghäll

Kuula: Onni Riutta

1000m kävely: Aake Toivonen

4x600m: Onni Kesti, Aake Toivonen

Varalla viestiin: 

 

T11

60m aidat: Maiju Lehtimäki, Sini Sakko

150m: Sara Mankki, Eden Kettu

Korkeus: Loviisa Oikarinen

Kuula: Peppi Päivinen, Emilia Tykkä

4x600m: Sini Sakko, Sara Mankki

varalla viestiin: Maiju Lehtimäki

 

Varmista osallistumisesi viimeistään Sunnuntaihin 30.7. mennessä sähköpostilla osoitteeseen kilpailu(at)kuy.fi. Viestin otsikoksi Seuracup, viestiin varmistettavan urheilijan nimi.

Huom! Pitkät viestit ovat sekaviestejä, joissa 1. ja 3. osuuden juoksee poika ja 2. ja 4. osuuden tyttö.

Seuracup kisaan järjestetään urheilijoille bussikuljetus, kuljetus maksaa 10€. Ilmoittautuminen kuljetukseen TÄÄLTÄ

HUOM! Laita ilmoittautumisen kommenttikenttään mistä nouset bussin kyytiin (Tuusula/Kerava/Järvenpää)

 

 Kilpailusta lisätietoa ja aikataulun löydät TÄÄLTÄ

 

16.11.2023Palkittavat 2023
08.11.2023Menestys 2023
10.10.2023Kauden päätösjuhla ja palkitsemistilaisuus 15.11.23 klo 18.30
18.08.2023Seuracup finaalijoukkue 2.9
12.08.2023Hippokisat 22.8 Hyrylässä - Tervetuloa mukaan!
03.08.2023Pm-junnuviestien joukkueet 13.8.
25.07.2023Seuracup joukkue 8.8.2023
02.06.2023Seuracup joukkue 20.6.2023
17.05.2023KUY:n nuorisoryhmien harjoitukset järjestetään Helatorstaina
08.05.2023KUY:n toimistolla työskentelevät toiminnanjohtaja ja valmennuspäällikkö

Siirry arkistoon »