Menestys kesäkaudella 2020

05.01.2021

KUY – KESÄKAUSI 2020

 

 

Arvokilpailut:

Petri Ihander Suomi-Ruotsi-maaottelu 3-ottelu 6., joukkue 1.

 

Suomen mestaruuskilpailut:

 

SM/Kalevan kisat:

Petri Ihander 10-ottelu 4.

Hertta Hankimaa 400m 7., 800m 12.

Kerttu Latvala 200m 8., 100m 11.

Niina Kelo kuula 10.

Vilma Mikkola seiväs 15.

 

SM-viestit:

Elina Kujala, Hertta Hankimaa, Kerttu Latvala, Eveliina Määttänen N 4x100m 9.

Kerttu Latvala, Eveliina Määttänen, Elina Kujala, Hertta Hankimaa N 4x400m 8.

Ella Perälä, Nea-Nora Heiskanen, Petra Räty, Nelli Järvinen N 19 4x100m 8.

Sara Veijalainen, Emmi Ronkainen, Noora Sihvonen, Ida Cardona N 17 4x100m 23.

Sara Veijalainen, Ida Cardona, Noora Sihvonen, Emmi Ronkainen N 17 4x300m 26.

Ida Cardona, Noora Sihvonen, Emmi Ronkainen N 17 3x800m 10.

Niklas Salmi, Kasperi Hiidenkivi, Henri Ikonen, Kalle Gauriloff M 17 4x100m 17.

Mila Heikkonen,  Helmi Cardona, Lumia Laakso, Evita Santala T 15 4x100m 10.

Mila Heikkonen, Lumia Laakso, Helmi Cardona, Evita Santala T 15 4x80m aj 11.

 

SM-nuoret:

Hertta Hankimaa N 22  400m 4., 800m 7.

Janina Pykäri N 22 korkeus 5.

Kerttu Latvala N 19 100m 2., 200m 3.

Ella Perälä N 19 200m 28., 100m dq

Jaakko Poutanen M 19 110m aj  7.

 

Veeti Valli M 17 3000m kävely 3.

Anna Bardzinski N 17 3-loikka 18., 200m 25., pituus 28.

Vilma Mikkola N 16 seiväs 1.

Siiri Nikula N 16 keihäs 5.

Noora Sihvonen N 16 3-loikka 7.

Ida Cardona N 16 3-loikka 10., kiekko 15., pituus 20.

Emmi Ronkainen N 16 3-loikka 15., pituus 22.

Sara Veijalainen N 16 200m 23., 100m 31.

Hille Kankaanpää N 16 100m 37.

Kalle Gauriloff M 16 3000m kävely 2.

Miro Heikkonen M 16 korkeus 7., seiväs 9.

Jaakko Salomäki M 16 800m 8.

 

Evita Santala T 15 80m aj 11., pituus 17.

Meeri Lehtimäki T 15 kuula 17.

Konsta Keijonen P 15 3-loikka 3., 100m aj 7.

Niklas Salmi P 15 100m 14.

Mila Heikkonen T 14 300m aj 1., 80m aj 1.

Lumia Laakso T 14 3-loikka 11., joukkue 4., 80m aj 13.

Helmi Cardona T 14 3-loikka 14., joukkue 4., kiekko 17.

Siru Huuskola T 14 keihäs 24.

Enni Rantala T 14 3-loikka 24.

Kasperi Hiidenniemi P 14 3-loikka 14.

 

SM-ottelut:

Miro Heikkonen M 17 10-ottelu 16.

Mila Heikkonen T 14 5-ottelu 1., joukkue 1.

Lumia Laakso T 14 5-ottelu 8., joukkue 1.

Helmi Cardona T 14 5-ottelu 35.

Alex Brofeldt P 14 5-ottelu 14.

 

Aikuisurheiluliiton (SAUL) mestaruuskilpailut:

 

SM-kisat:

Piia Jäntti N 30 100m 4., 200m 5., keihäs 4.

Saana Topp N 35 pituus 2., 3-loikka 3.

Tiina Riutta N 35 kiekko 2., keihäs 3.

Niina Kelo N 40 kuula 1., keihäs 1., kiekko 2.

Titta Sillman N 40 seiväs 1., 100m 2., 200m 2.

Milla Kelonurmi N 40 kuula 2., kiekko 3., 400m 4.

Päivi Pietarinen N 45 100m 6.

Asko Lehtonen M 35 200m 3., 400m 4., 100m 7.

Eerikki Hietikko M 35 seiväs 1., 200m 4., moukari 6., keihäs 6., 100m 8.

Tero Valkonen M 40 100m 8., 200m 10.

Mika Loikkanen M 45 kiekko 1.

Kalle Siik M 45 1500m 2., 800m 3.

Kalle Hietanen M 45 100m 5., 200m 5.

Jari Laakso M 50 kuula 6., kiekko 8.

Seppo Norpila M 55 kiekko 7., kuula 11.

 

SM-viestit:

Asko Lehtonen, Eerikki Hietikko, Kalle Hietanen, Kalle Siik M 35 4x400m 1.

Asko Lehtonen, Tero Valkonen, Kalle Hietanen, Kalle Siik M 35 1000m viesti 2.

Asko Lehtonen, Eerikki Hietikko, Tero Valkonen, Kalle Hietanen M 35 4x100m dq

Päivi Pietarinen, Milla Kelonurmi, Saana Topp, Piia Jäntti N 30 4x100m 2.

Päivi Pietarinen, Piia Jäntti, Saana Topp, Milla Kelonurmi N 30 1000m viesti 4.

 

Aluemestaruuskisat:

 

Am-ottelut:

Petri Ihander  10-ottelu 3.

 

Am-yleinen:

Hertta Hankimaa 400m 1.

Niina Kelo kuula 2., keihäs 3.

Miro Heikkonen korkeus 2., seiväs 3.

Mukana 11 seuran urheilijaa

 

Am-viestit:

Kerttu Latvala, Nelli Järvinen, Elina Kujala, Ida Cardona N 4x400m 7.

Mila Heikkonen, Lumia Laakso, Evita Santala, Helmi Cardona T 15 4x80m aj 3.

 

Am-nuoret:

Laura Kankkunen N 19 5000m kävely 1.

Vilma Mikkola N 17 seiväs 1.

Noora Sihvonen N 17 3-loikka 3.

Siiri Nikula N 17 keihäs 3.

Veeti Valli M 17 3000m kävely 2.

Miro Heikkonen M 17 korkeus 3.

Mukana 15 seuran urheilijaa

 

Am-maastojuoksut:

Kalle Gauriloff M 17 4 km 5.

 

Uudyn mestaruuskilpailut:

 

Pm 9-15-vuotiaat:

Evita Santala T 15 80m aj 1.

Meeri Lehtimäki T 15 kuula 2.

Lumia Laakso T 14 80m aj 1., pituus 1., 3-loikka 1., keihäs 1.

Enni Rantala T 14 pituus 3., 3-loikka 3.

Helmi Cardona T 14 3-loikka 2., moukari 3.

Siru Huuskola T 14 keihäs 2.

Hanna Mustonen T 13 korkeus 1., 60m 2., 200m 2., 60m aj 2.

Heta Rantanen T 13 kiekko 1.

Saana Kajander T 13 60m aj 1., 800m 2.

Niia Hietala T 13 pituus 3.

Nia Matoniemi T 11 korkeus 2.

Liisa Kerttunen T 10 60 aj 1., pituus 1.

Elea Leppänen T 9 korkeus 1., pituus 3.

Konsta Keijonen P 15 3-loikka 1., 100m aj 2.

Eevert Haikola P 15 800m 2., 2000m 2., pituus 2., 3-loikka 2.

Kasperi Hiidenniemi P 14 pituus 1., 3-loikka 1., kuula 1., moukari 1., kiekko 2.

Alex Brofeldt P 14 korkeus 2., 3-loikka 2., moukari 3.

Otso Barck moukari 2.

Rasmus Kortesoja P 13 60m 3., 60m aj 3., pituus 3., keihäs 3.

Nuutti Leppänen P 12 60m 1., 200m 1., 60m aj 1., pituus 1., korkeus 2., kiekko 3.

Jesse Kaipiainen P 12 kuula 1., kiekko 1., moukari 1., keihäs 1.

Väinö Linnermo P 12 1000m 2., korkeus 3.

Eemeli Makkonen P 11 60m aj 1., pituus 1., 60m 2.

Julius Laakso P 10 60m aj 1., 60m 3., pituus 3., keihäs 3.

Leevi Kaipiainen P 9 kuula 2., keihäs 2.

Mukana 35 seuran urheilijaa

 

Pm-ottelut 2:

Hanna Mustonen T 13 5-ottelu 1.

Saana Kajander T 13 5-ottelu 2.

Heta Rantanen T 13 5-ottelu 3.

Nuutti Leppänen P 12 5-ottelu 1.

Jesse Kaipiainen P 12 5-ottelu 2.

Eemeli Makkonen P 11 4-ottelu 3.

Mukana 10 seuran urheilijaa

 

Pm-viestit:

Konsta Keijonen, Kasperi Hiidenniemi, Ilmari Tolsa, Alex Brofeldt P 15 4x100m 2.

Konsta Keijonen, Alex Brofeldt, Eevert Haikola, Otso Barck P 15 4x800m 2.

Konsta Keijonen, Alex Brofeldt, Eevert Haikola, Kasperi Hiidenniemi P 15 4x80m aj 2.

Enni Rantala, Helmi Cardona, Lumia Laakso, Evita Santala T 15 4x100m 2.

Haiku Lassila, Rasmus Kortesoja, Nuutti Leppänen, Lassi Saarnikko P 13 4x100m 2.

Ilmari Tolsa, Haiku Lassila, Väinö Linnermo, Nuutti Leppänen P 13 4x600m 2.

Nuutti Leppänen, Ilmari Tolsa, Jesse Kaipiainen, Rasmus Kortesoja P 13 4x60m aj 2.

Heta Rantanen, Niia Hietala, Fanny-Amanda Seppälä, Hanna Mustonen T 13 4x100m 2.

Hanna Mustonen, Heta Rantanen, Henni Piirainen, Saana Kajander T 13 4x600m 1.

Saana Kajander, Fanny-Amanda Seppälä, Heta Rantanen, Hanna Mustonen T 13 4x60m aj 1.

Mukana seurasta 17 joukkuetta

10.05.2021Toimitsijatehtäviä tarjolla!
07.05.2021Koulutusta Kilpailutoimitsijaksi
06.05.2021KUY 1/2021 Lehti luettavissa
04.03.2021Menestys hallikaudella 2021
05.02.2021KUY:n laskiaisriehat 14.2 Järvenpään Monitoimihallilla
05.01.2021Menestys kesäkaudella 2020
20.11.2020Palkittavat 2020
19.11.2020Kauden päätösjuhlaa ei järjestetä
07.09.2020KUY joukkueet SM-viestit
25.08.2020KUY Joukkueet AM-viestit 1.-2.9.2020

Siirry arkistoon »