Maajoukkueurheilijat

Eveliina Määttänen

Parhaat tulokset ja menestys kaudella 2017:
200: 24,82 (enn 24,71)
400: 55.03 (enn 54,69 -13)
400aj: 58,07 PB


Ruotsi-Suomi maaottelu 400m aj 1., 4x400 2.
EM22: 400m aj 11.
EM-joukkuekilpailut 400m 9., 4x400m 7. 
Kalevan Kisat 400m aj. 2. 400m 4.
SM22 400m aj. 1., 400m. 1., 200m 3. 


Valmentaja Ari Paunonen
______________________________________________________________

Petri Ihander

Parhaat tulokset ja menestys kaudella 2017:
10-ottelu 6575 (enn. 6668  -16)
Seiväs 440
Pituus 6,52 

SM22 10-ottelu 1.

Valmentaja Eila Kelo

___________________________________________________________________

Ville-Veikko Hanninen

Parhaat tulokset ja menestys kaudella 2017:
10-ottelu: 6711 
110m aidat: 15.98

EM-joukkuemoniottelut 1. liiga: 10-ottelu 28., joukkue 4.
Pohjoismaiset mestaruuskilpailut: 10-ottelu 8., joukkue 2.
Kalevan Kisat: 10-ottelu 7.

Valmentaja: Eila Kelo

___________________________________________________________________

Sanni Mahonen

Parhaat tulokset ja menestys kaudella 2017:
100m: 11.94 (enn. 11.85 -16) 
200m: 24.99 (enn. 24.72 -16)

EM 19: 100m. 26, 4x100m 15.
SM N19 4x100m 5.
SM 19 100m 2., 200m 3.

Valmentaja Eila Kelo

_______________________________________________________________________________________

Saara Hakanen

Parhaat tulokset ja menestys kaudella 2017:

3-loikka: 12.93 (enn. 13.08 (i) - 16)
Pituus: 5.91 (enn. 609 -16)
100m aidat: 15.40

EM-19 3-loikka 9.
PM-19 3-loikka 1., pituus 5.
SM-19 3-loikka 1., pituus 3.


Valmentaja Eila Kelo

______________________________________________________________

Jaakko Määttänen

Parhaat tulokset ja menestys kaudella 2017:

5000m kävely: 22:45.48
10000m kävely: 50:47,55
20000m kävely: 1:41.03
10km kävely: 48.58
20km kävely: 1:43.34

PM-22: 20000m kävely 1..
SM-19: 20km kävely 1.
SM-19: 10000m kävely 3.

Valmentaja Jani Lehtinen

___________________________________________________________________________

Kuvateksti

Kerttu Latvala

Parhaat tulokset ja menestys kaudella 2017:

60m: 7.82
100m: 12.07
200m 24.57

Euroopan Nuorten Olympiafestivaalit: N16 200m 9.
Suomi-Ruotsi N17: 100m 3., 200m2. 4x100m 2.
SM-16: 100m 1., 200m 1.


Valmentaja Marjut Väänänen

___________________________________________________________________________